Rejsy po Gdańsku

Rejsy

Rejs do Stoczni Gdańskiej

Rejs po Motławie – rzece, nad którą zbudowano Gdańsk – to jedna z największych atrakcji turystycznych tego miasta. Jeśli planują tu Państwo urlop, warto poświęcić kilka godzin na rejs statkiem, z którego pokładu można podziwiać atrakcyjną zabudowę historycznego Głównego Miasta, doki Stoczni Gdańskiej, zabytkową Twierdzę Wisłoujście czy Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Gdańsk z tej perspektywy prezentuje się naprawdę niesamowicie i dlatego zachęcamy do przekonania się o tym na własne oczy.

Wycieczki statkiem Gdańsk

W naszej ofercie znajdą Państwo dwie atrakcyjne wycieczki statkiem po Gdańsku. Pierwsza propozycja to godzinny rejs malowniczym szlakiem wodnym do Stoczni Gdańskiej, dostępny w opcji czarterowej lub na wcześniejsze zamówienie dla grupy min 10 osób. Podróż zaczyna się na nabrzeżu, gdzie do czasu II wojny światowej funkcjonował Targ Rybny. Obecnie po tym przeznaczeniu pozostała już tylko nazwa. Jeszcze zanim rozpocznie się rejs po Motławie, uczestnicy mogą podziwiać z tego miejsca najbardziej charakterystyczny widok Gdańska, czyli Długie Pobrzeże z Bramą Żuraw. Naprzeciw znajdują się natomiast Wyspa Spichrzów z odnowioną przed kilkoma laty zabudową oraz wyspa Ołowianka z Filharmonią Bałtycką i Narodowym Muzeum Morskim, w skład którego wchodzi udostępniony turystom statek Sołdek. Podczas rejsu statkiem znajdziemy się przy Stoczni Cesarskiej, a następnie Kanałem Kaszubskim opływamy Wyspę Ostrów, na której są położone Stocznia Gdańska i Stocznia Remontowa.

Druga nasza propozycja to rejs z Gdańska na Westerplatte, czyli słynny półwysep, gdzie w pierwszych tygodniach II wojny światowej trwała bohaterska obrona. Na pamiątkę tych wydarzeń w 1966 roku postawiono pomnik, który doskonale widać z Martwej Wisły. Blisko dwugodzinna wycieczka także rozpoczyna się przy Targu Rybnym. Następnie trasa przebiega przy terenach stoczniowych i portowych, a także obok Twierdzy Wisłoujście – kompleksu fortyfikacji zbudowanego wokół XV-wiecznej latarni. Tuż przed zawróceniem do punktu startowego będzie można zobaczyć także znacznie młodszą latarnię morską oraz Kapitanat Portu Gdańsk.

Rejsy statkiem Gdańsk

Dlaczego warto udać się w rejs z Gdańska na Westerplatte lub do Stoczni Gdańskiej właśnie z Holiday Boat? Powodów jest kilka. Wycieczki statkiem to nasza specjalność od 2011 roku, kiedy powstała firma. Oznacza to, że posiadamy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w rejsach, co przekłada się na wysoką jakość oraz bezpieczeństwo usług. Nasze łodzie otrzymały wszelkie niezbędne certyfikaty, natomiast cała załoga jest odpowiednio przeszkolona. Organizowane przez nas rejsy statkiem zostały dopuszczone przez szereg instytucji, jak Żegluga Polska, Państwowa Inspekcja Pracy czy Sanepid. Cała nasza flota została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić klientom jak najwyższy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa. Dzięki niewielkim rozmiarom łodzie są w stanie bez problemu dotrzeć we wszystkie warte zobaczenia miejsca podczas rejsu po Motławie, a podróż nimi jest kameralna i wygodna.