Rejs do Stoczni Gdańskiej

60 minutowy rejs po malowniczym szlaku wodnym Gdańska

Żegluga do Stoczni Gdańskiej

Trasa: Targ Rybny - Stocznia Gdańska - Stocznia Cesarska - Targ Rybny

Cena: 50 zł/os / 35 zł/os *
* bilet ulgowy dla dzieci

Rejs do Stoczni Gdańskiej rozpoczynamy z nabrzeża, gdzie dawniej funkcjonował Targ Rybny. Z punktu startowego rozpościera się przepiękny widok na Długie Pobrzeże z Bramą Żuraw, niedawno odrestaurowaną Wyspę Spichrzów, Narodowe Muzeum Morskie ze statkiem Sołdek oraz Polską Filharmonię Bałtycką. Kierujemy się ku starej stoczni – Stoczni Cesarskiej, położonej u styku Motławy i Martwej Wisły. Wyspę Ostrów, na której znajduje się Stocznia Gdańska i Stocznia Remontowa opływamy Kanałem Kaszubskim do obrotnicy.

Stocznia Gdańska powstała po II Wojnie Światowej z połączenia dwóch istniejących tu stoczni: Danziger Werf i Schichau. Stała się miejscem strajków grudnia 1970 oraz sierpnia 1980. Miejsce ściśle związane z Anną Walentynowicz, Lechem Wałęsą oraz powstaniem NSZZ Solidarność. Prężnie funkcjonuje tu również Stocznia Remontowa, jedna z najlepszych stoczni remontowych w Europie, oferująca szeroki zakres usług. Rocznie remontuje się tutaj około 200 jednostek różnego typu.

Oferowany przez nas rejs do Stoczni Gdańskiej, to zdecydowanie coś więcej niż zwykły rejs wycieczkowy. Do dyspozycji gości mamy bar pokładowy (również w wersji exclusive) z obsługą kelnerską, pokład słoneczny, a także możliwość skomponowania cateringowego menu. U nas możesz zarezerwować swój wymarzony rejs wraz z obiadem i cieszyć się widokiem kultowego szlaku.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy także możliwość wynajmu katamaranu oraz organizacji dowolnego eventu – zarówno o charakterze firmowych, jak i prywatnym, rodzinnym. Oferujemy pełną obsługę, aranżację wnętrza, muzykę, catering a przy tym żeglugę.

Osoby, które pragną połączyć zwiedzanie Gdańska nocą z dobrą zabawą, zapraszamy na pokład Night Club. Gwarantujemy najlepszą dyskotekową muzykę, bajeczne światła i reflektory, bar pokładowy i to wszystko w czasie trwania rejsu.