Jakie atrakcje przygotować na imprezę firmową?

Każdy, kto organizuje imprezę firmową dla swoich pracowników, chce, aby goście odpoczęli od zawodowych obowiązków, zacieśnili więzi i po prostu dobrze się bawili. Żeby osiągnąć te cele, trzeba dobrze zaplanować całe wydarzenie oraz zapewnić atrakcje, które wzbudzą zainteresowanie, a jednocześnie pozostawią wystarczającą ilość wolnego czasu na zwyczajne rozmowy i swobodną integrację.

Gdzie zorganizować imprezę firmową?

Już wybór samego miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie, może stanowić główny gwóźdź programu! Szukając odpowiedniego pomysłu, warto więc pamiętać, o tym, że pracowników można zaprosić nie tylko do restauracji lub nocnego klubu, ale też do zamku czy na pokład katamaranu. Nocleg w historycznych zabytkowych komnatach lub fantastyczna zabawa podczas rejsu to atrakcje, które spowodują, że impreza firmowa wymknie się schematom i na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Nawet po latach będzie wspominana jako coś nietypowego i przebije eventy organizowane w tradycyjnych lokalach.

Pomysły na atrakcje dla ludzi aktywnych

Wiadomo, że wśród pracowników są osoby o różnych typach osobowości i zainteresowaniach. Dlatego zastanawiając się nad tym, jakie atrakcje wybrać na imprezę firmową trzeba dobrze przemyśleć, do kogo będą one adresowane. Jeśli więc wiadomo, że zespół składa się z aktywnych ludzi lubiących sport i wyzwania, można im zaproponować zabawę na strzelnicy, w parku linowym lub paintballowym, spływ kajakowy czy bieg na orientację albo górską wycieczkę. Wysiłek fizyczny i rywalizacja oczywiście podniosą poziom adrenaliny i wyzwolą endorfiny, aby jednak odpowiednio zakończyć event, trzeba też pamiętać o zaspokojeniu apetytów i zorganizować sutą biesiadę, np. przy ognisku.

Coś spokojniejszego

Spotkanie w duchu sportowym to świetny pomysł, jednak na pewno nie dla wszystkich. Na szczęście jednak nie brakuje rozrywek, które zadowolą pracowników ceniących bardziej statyczny wypoczynek, który wcale nie musi być nudny! Można ich w tym celu zaprosić na wyjazd do innego miasta słynącego z typowych dla danej miejscowości atrakcji. Dobrym przykładem będą imprezy integracyjne dla firm w Gdańsku, podczas których można podziwiać to piękne miasto w niecodzienny sposób, biorąc udział w rejsie doskonale przystosowanym do tego typu eventów katamaranem. Sprawdzonymi rozrywkami, które niemal zawsze cieszą się uznaniem gości, są też na pewno tańce, muzyka na żywo, fotobudka, gościnne występy stand-uperów czy różnego rodzaju warsztaty np. kulinarne lub barmańskie.

O czym warto pamiętać?

Główna zasada dobrej zabawy to na pewno dobrowolność. Nawet najlepsza firmowa impreza nie spełni swojej funkcji, jeśli pracownicy zostaną do niej zmuszeni. Zaplanowanie ciekawych atrakcji i wybór interesującego miejsca na zorganizowanie eventu to oczywiście podstawa, ale nie można też zapomnieć o zapewnieniu odpowiedniego menu! Warto pamiętać o różnych gustach kulinarnych i tak go skomponować, aby każdy niezależnie od preferowanej diety mógł przekąsić coś pysznego.